İçeriğe geç

Kategori: Seyahat Rehberi

3 Günlük Amsterdam Gezisi

Amsterdam, dünyada en sevdiğim şehirlerden biridir. Tuğladan binaları, zengin tarihi ve rahat insanlarını seviyorum. Burada, şehri gezmek, halkı tanımak ve yerel yerlerini keşfetmek için tam 3 gün geçirdim. Amsterdam’da yapacak çok şey var, buraya ne zaman gelirseniz yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. Amsterdam’ı gezmek için birkaç gününüz varsa, bizim güzergahtan ilham alabilirsiniz.

Yorum Bırak

İstanbul’da Yaşayanların Haftasonu Gidebileceği Yerler

15 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip bir şehir olan İstanbul’da yaşayanlar için; buradan uzaklaşmak, sessizlik ve huzurun keyfini çıkarmak bazen oldukça gereklidir. İstanbul’un koşturmasından uzakta bir hafta sonu geçirmek isteyenler için şehre en yakın rotalardan bazılarına göz atın…

Yorum Bırak

Burası Trabzon Ayasofya Müzesi

Bir zamanlar kilise, daha sonra hastane, cami ve şimdilerde bir müze… Trabzon Ayasofya Müzesi, Türkiye’de Bizans döneminin en iyi korunmuş yapılarından biri. Müzeye giriş ücretsizdir ve burada her inanç ziyaretçileri için çok fazla şey var. İstanbul’dakinden çok daha küçük ve daha az ünlü olabilir, ancak Trabzon Ayasofya Müzesi de mimari bir ihtişama, huzura ve güzelliğe sahiptir.

1 Yorum

Kışın Keyfini Çıkarma Zamanı: Kartepe Tatili

Kış geldiğinde, kar günlerinin iyi tarafını, hem kayak hem de dinlenmeye elverişli, Türkiye’nin en iyi kış tatili yerlerinden birinde, Kartepe’de yaşama zamanı!

İzmit’in Kartepe Merkezi, Kartepe Dağı’nda 1650 metre yükseklikte. Resmi olarak Keltepe olan bu yer, kış tatiline daha uygun bir ismin benimsenmesi ile yeni adını almıştır. Burada kayak sezonu, Aralık ayının sonundan Şubat ayının sonuna kadar sürer. Sezon henüz bitmediği için, şu günler karın ve manzaranın güzelliğini görmek için mükemmel bir fırsat. Burada kar kalınlığı, 80 cm ile 200 cm arasında değişiyor.

Yorum Bırak

İlk Kez Gidecekler İçin Kapadokya Rehberi

Kapadokya’ya gittiğinizde, peribacaları adı verilen fantastik kulelere hayranlıkla bakıyor ya da havada, balonun içinde yerden yüzlerce metre yüksekte nefesiniz kesiliyor olacak! 

Türkiye’nin birçok köşesine gittiğimi ancak pek az yerin Kapadokya kadar dikkat çekici olduğunu söylemeliyim. Burada, dünya üzerindeki en eşsiz manzara resimlerinden biri var. Kapadokya, henüz “görülmesi gereken yerler” listenizde değilse, o halde olmalı.

Yorum Bırak

Tekne Gezisine Hazırlık Nasıl Yapılır?

Bir otel tatili söz konusu olduğunda, yanınıza neler alacağınızı bilirsiniz; elbiseler, mayolar, parmak arası terlikler ve güneş kremi. Bununla birlikte, deniz üzerinde yolculuk için henüz acemi olanların yanına almayı düşünmedikleri bazı şeyler var. Onun için de bu yazıyı yazmaya karar verdik. Yazımızın devamında, katılacağınız birkaç günlük ya da daha uzun süreli bir tekne gezisi için yanınıza almanız gereken malzemeleri bulabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bir teknesine mi katılmayı planlıyorsunuz? Tekne gezileri yalnızca eğlenceli değil, aynı zamanda seyahat deneyimi için yepyeni bir yoldur.

Yorum Bırak

Marmaris’te Gezi Görülecek Yerler

Marmaris, Türkiye için inanılmaz derecede popüler bir turizm merkezidir. Hem tarihsel hem de sosyal ve kültürel zenginlikler, Marmaris’te geçireceğiniz günlerinizi, macera ve eğlence ile dolduracaktır! Beyaz kumlu plajlar ve ışıldayan sulardan, görkemli kalıntılara Marmaris, diğerlerinden farklı bir şehirdir. Gece hayatı ve çakıllı plajları ve yoğun sahil şeridi ile ünlü olan Marmaris‘te, hem karada hem de denizde yapacak çok şey var.

Yorum Bırak
İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)