İçeriğe geç

Kategori: Seyahat Rehberi

Side’nin En Popüler Turistik Yerleri

Side, tatil zamanı geldiğinde turizmin önemli merkezlerinden biridir. Akdeniz sahilinde uzanan Side; deniz, kum ve güneş keyfinin yanında, Roma dönemine ait zengin kalıntıları keşfetmek için de en popüler yerlerden biridir. Hepsinin ötesinde Side; rahatlamak ve güneşin keyfini çıkarmak için de iyi bir yerdir. Yaz aylarında, buradaki bazı plajlarda adım atacak yer olmasa da, ulaşımınızı araba ile olursa, daha az kalabalık plajlar da bulabilirsiniz. Onun dışında, rotanızı Side’ye çevirmişken, turistik yerleri de göreyim diyorsanız, bu yazıda, Side’nin en popüler turistik yerlerini bulabilirsiniz.

Yorum Bırak

Eski İmparatorluk Şehri: Mardin’de Bir Haftasonu

Mardin, turizm açısından bir sır olarak kalmaya devam eden bir tarih ve mimarlık harikası. Tunç Çağı’nda İzalla olarak bilinen Mardin, 1365 yılında Asur Krallığı döneminde, Asur’un bir parçasıydı. 11. yüzyıla gelindiğinde, Ortaçağ döneminde, Selçuklu İmparatorluğu tarafından ele geçirildi. 1517 yılına gelindiğinde Mardin, Osmanlı İmparatorluğu’nun ve daha sonra Türkiye’nin bir parçası oldu. Mardin, son derece bağımlılık yapan bir şehir; ancak kesinlikle gözden kaçırılan bir nokta. Kürt, Yezidi, Hristiyan ve Suriye kültürleri ile Mardin’in büyüleyici bir kültürel karışımı vardır.

Yorum Bırak

3 Günlük Amsterdam Gezisi

Amsterdam, dünyada en sevdiğim şehirlerden biridir. Tuğladan binaları, zengin tarihi ve rahat insanlarını seviyorum. Burada, şehri gezmek, halkı tanımak ve yerel yerlerini keşfetmek için tam 3 gün geçirdim. Amsterdam’da yapacak çok şey var, buraya ne zaman gelirseniz yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. Amsterdam’ı gezmek için birkaç gününüz varsa, bizim güzergahtan ilham alabilirsiniz.

Yorum Bırak

İstanbul’da Yaşayanların Haftasonu Gidebileceği Yerler

15 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip bir şehir olan İstanbul’da yaşayanlar için; buradan uzaklaşmak, sessizlik ve huzurun keyfini çıkarmak bazen oldukça gereklidir. İstanbul’un koşturmasından uzakta bir hafta sonu geçirmek isteyenler için şehre en yakın rotalardan bazılarına göz atın…

Yorum Bırak

Burası Trabzon Ayasofya Müzesi

Bir zamanlar kilise, daha sonra hastane, cami ve şimdilerde bir müze… Trabzon Ayasofya Müzesi, Türkiye’de Bizans döneminin en iyi korunmuş yapılarından biri. Müzeye giriş ücretsizdir ve burada her inanç ziyaretçileri için çok fazla şey var. İstanbul’dakinden çok daha küçük ve daha az ünlü olabilir, ancak Trabzon Ayasofya Müzesi de mimari bir ihtişama, huzura ve güzelliğe sahiptir.

1 Yorum

Kışın Keyfini Çıkarma Zamanı: Kartepe Tatili

Kış geldiğinde, kar günlerinin iyi tarafını, hem kayak hem de dinlenmeye elverişli, Türkiye’nin en iyi kış tatili yerlerinden birinde, Kartepe’de yaşama zamanı!

İzmit’in Kartepe Merkezi, Kartepe Dağı’nda 1650 metre yükseklikte. Resmi olarak Keltepe olan bu yer, kış tatiline daha uygun bir ismin benimsenmesi ile yeni adını almıştır. Burada kayak sezonu, Aralık ayının sonundan Şubat ayının sonuna kadar sürer. Sezon henüz bitmediği için, şu günler karın ve manzaranın güzelliğini görmek için mükemmel bir fırsat. Burada kar kalınlığı, 80 cm ile 200 cm arasında değişiyor.

Yorum Bırak
İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)