İçeriğe geç

Çeşme’nin En Güzel Plajlarını Listeledik!

İzmir şehir merkezine yaklaşık bir saatlik sürüş mesafesinde bulunan Çeşme,  Türkiye’nin en popüler yazlık noktalarından biri.

Havalar ısınmaya başladığında, İzmirlilerin büyük bir bölümü sahillere akın ediyor. Ege sularında yüzme fırsatı sunan Çeşme’nin, en iyi kum ve su kaynaklarından bazılarını sunması ise hiç de şaşırtıcı değil! “Çeşme’nin en güzel plajları hangileri?” diye merak edenler için, bu yazıda onlardan bazılarını derledik…

Ilıca Plajı

Ilıca Plajı, 2 kilometrelik bir beyaz kum ve bol su seçeneği sunan mavi su kaynağıdır. Burası, aynı zamanda bir kısmı denizde bulunan kaplıcaları ile de ünlüdür ve doğal güzellik tedavilerine meraklı müşterileri kendisine çekmektedir. Burada, çamur banyolarının yanı sıra, muhteşem  rüzgar koşullarından dolayı rüzgar sörfü yapma imkanı da var.

Pırlanta Plajı

Sörfe merakı olanlar için en iyi seçeneklerden biri olan Pırlanta Plajı, her zaman bol miktarda rüzgar ve dalgaya sahiptir. Çeşme merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan bu plaj,  rüzgar sörfçüleri ve uçurtma sörfçülerinin de tercih ettiği bir yer. Burada suya girdiğinizde, yaklaşık 250 metrelik bir kum tabanı üzerinde yürüyebiliyor olmanız da oldukça harika!

Altınkum Plajı

Çeşme merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan bu güzel plajın, gerçekten ne kadar güzel olduğunu adından da anlayabilirsiniz. Kuzey rüzgarlarından kopan plaj, açık denize bakar. Bu nedenle, suyun sıcaklığı, diğer Çeşme plajlarına göre daha düşüktür. Ancak sıcaklıklar arttığında, soğuk suya dalmak da harikadır.

Mavi Koy

Kristal berraklığındaki suları nedeniyle “akvaryum” olarak da bilinen Mavi Koyu, su altı yaşamını yüzeyden gözlemlemek için mükemmel bir yerdir. Tabii ki, sadece tekne turları ile erişilebilen turkuaz koydan zevk almak için suya dalmanız gerekiyor. Buraya gitmek için, bir tur şirketinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Boyalık Plajı

Ilıca’nın güzel beyaz kumları ile kıyaslanacak kadar güzel olan Boyalık plajı, 2 kmlik bir plajdır ancak, daha doğal ve daha sakin bir atmosfere sahiptir. Buradaki sakin rüzgarlar ve size sunduğu sessiz ortam, Çeşme’nin o popüler plajlarından kaçmak isteyenler için harika bir kaçış noktası sağlar.

Tarih:Tavsiye Köşesi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)