İçeriğe geç

3 Günlük Amsterdam Gezisi

Amsterdam, dünyada en sevdiğim şehirlerden biridir. Tuğladan binaları, zengin tarihi ve rahat insanlarını seviyorum. Burada, şehri gezmek, halkı tanımak ve yerel yerlerini keşfetmek için tam 3 gün geçirdim. Amsterdam’da yapacak çok şey var, buraya ne zaman gelirseniz yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. Amsterdam’ı gezmek için birkaç gününüz varsa, bizim güzergahtan ilham alabilirsiniz.

1. Gün

Serbest gezi günü

Şehri keşfetmenin en iyi yolu, şehirde yürümektir. Böylece biraz tarihini öğrenecek ve kanallarını keşfedeceksiniz. Herhangi bir şehirdeki en iyi etkinliklerden biri, yapılacak yürüyüş turlarıdır. Amsterdam seyahatine yürüyüş ile başlamak, size şehir ve görülecek yerler hakkında fikir verir. Tur, ana meydandan başlar ve yaklaşık 3-4 saat sürer.

2. Gün

Anne Frank Evi

Burayı çok fazla sevdiğimi söyleyemem, biraz havasız buldum. Ayrıca çok fazla kalabalık olduğundan, yavaş yavaş yürüyebiliyorsunuz. Yine de Yahudi soykırımında yaşadıklarını, tuttuğu günlükle tüm dünyaya taşımayı başaran Anne Frank’i merak ediyorsanız, ziyarete değer olabilir.

Jordaan

Burası, Amsterdam’da ihmal edilen yerlerden biri. Şehir merkezine yakın olsa da, turistler buradaki restoran, kafe ve dükkanları pek fazla ziyaret etmiyor. Burası, şehir merkezine çok yakın, turist kitlesinden kaçarken huzurlu ve harika bir yerdir.

Tulip Müzesi

Bir lale dükkanının içinde yer alan bu küçük müze, Hollanda’daki lale tarihini ve meşhur lale çılgınlığını anlatma konusunda iyi iş çıkarmış. Burada pek fazla kalabalık da bulamazsınız ve ziyaret yalnızca 5 Euro’dur.

Kırmızı Fener Sokağı

Gün boyunca sessiz bir yer. Gece olduğunda, burada bardan bara gezen turistlere ve kalabalıklara rastlayabilirsiniz. Burası, Amsterdam’a gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden.

3. Gün

Bisiklet Turu

Amsterdam’da bisiklet çok meşhurdur. Şehrin yerlileri bisikleti sever, burada adeta nüfustan daha fazla bisiklet var. Burada arabaları unutun, bisiklet çok daha keyifli olacak. Amsterdam’ı bisikletle dolaşmak, kesinlikle yapmanız gereken bir şey.

Foam Fotoğraf Müzesi

Bu fotoğraf müzesi, şehrin merkezinde olmasına rağmen harika resimler barındırıyor ve çok fazla kalabalık da olmuyor. Burayı gezmek, fotoğraf çekmeyi sevenler için adeta bir zorunluluktur. Küçük bir müzedir ve gezmesi fazla uzun sürmez.

Oosterpark

Herkes bisiklete binmek için Vondelpark’a gitmektedir; ancak şehir merkezinin doğusundaki Oosterpark da, daha az insanı ve aynı zamanda rahatlatıcı olan yeşil alanı olan güzel bir parktır. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık yürüme mesafesindedir, bisiklet kullanarak süreyi azaltabilirsiniz.

Tarih:Seyahat Rehberi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)