İçeriğe geç

Kategori: Tavsiye Köşesi

Türkiye’nin Gezilesi Müzelerini Listeledik

Çağları ve imparatorlukları kapsayan zengin tarihi ile Türkiye’nin müzeleri, sanatın yanı sıra çarpıcı eserler ile doludur. Ülkenin kalbinin attığı İstanbul’un ünlü müzelerinden, diğer şehirlerde daha az bilinen ancak aynı derecede önemli olan müzelere kadar, kültürel bir gezi için en önemli müzeleri listeledik…

Yorum Bırak

İstanbul’un En Güzel Hamamlarını Keşfettik

Hamam, Osmanlı’dan bu yana; İslam inancına ve sultanın büyüklüğüne ilişkin mimari yorumlarına göre, toplantılar ve törensel temizlik için kullanılan bir yer olmuştur. İstanbul’da bulunan hamamların %10’undan daha azı hala faaliyet göstermesine rağmen; hamama gitmek, Türk kültürünün önemli bir parçasıdır. Hamama gitmek isteyenler için İstanbul’un tarihi hamamlarına bir göz atacağız…

Yorum Bırak

Seyahat Ederken Nasıl Sağlıklı Kalınır?

Tatilden döndükten sonra sürekli kilo almış olmaktan şikayet eder dururuz. Gün boyu deniz kenarında oturmak, sıcaktan bunalıp yediğimiz dondurmalar, geceleri içtiğimiz kokteyller ve açık büfelerin sunduğu lezzetli seçeneklerle, eve şişkin bir vücutla döneriz. Bir süredir, seyahat ederken nasıl sağlıklı kalabileceğimi düşünüyorum. Aslında her zamanki sağlık rutinini oraya da entegre etmek yeterli; üstelik yeni bir yeri keşfetmeye çalışırken, tüm şehri yürüyerek dolaşmak gibi bir avantajınız da olacak. Seyahatler sırasında sağlığınızı da korumak istiyorsanız, sizler için birkaç ipucum var..

Yorum Bırak

Kastamonu’da Hem Gezdik Hem de Yedik

Kastamonu, çok eski bir yerleşim yeridir ve semtleri, turistik amaçlı ziyaret edilebilecek, çok sayıda tarihi yapı içermektedir. Bu bölgeler arasında en önemli olanlar; Araç, Taşköprü, Küre, Abana ilçeleri ve korunan bölgelerdir. Hem tarihi, hem insanları, hem mutfağı hem de kültürü ile Kastamonu, Türkiye’de ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biridir.

Yorum Bırak

Seyahat Planlarım İçin Nasıl Para Biriktirdiğimi Açıklıyorum

Küçük bir Avrupa turu mu planlıyorsunuz? Ya da yalnızca kısa bir yaz tatiline mi çıkacaksınız? Tatil yapmak ve yeni yerler keşfetmek için zengin olmanıza gerek yok; ancak seyahat için para tasarrufu konusunda yaratıcı olmanız gerekiyor. Ben de tam olarak bunu yaptım!

Yorum Bırak
İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)