İçeriğe geç

10 Günlük Bayram Tatili Bereketi: Oteller %100 Dolacak!

Turizm sektörü yerli turistte 26 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında altın günlerini yaşayacak. Hatırlanacağı üzere 15 Ağustos 2017 tarihinde Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar neticesinde, ülkemizde kamu kuruluşlarında çalışanlar için, kurban bayramı tatili 10 gün olarak ilan edilmişti. 25 Ağustos akşamı 17.00’da başlayacak olan tatil, 5 Eylül sabahı 08.00’a kadar sürecek.

Hal böyle olunca fırsatı değerlendirmek isteyen yerli turistler, Akdeniz ve Ege kıyılarında yer alan otellere hücum etti. Özellikle geçen yaz Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle büyük kayıp yaşayan turizm sektörü, önce Rusya ile ilişkilerin düzeltilmesi ardından da yerli turist talepleri ile çıkışa geçti.

%100 doluluk bu değildir inşallah…

Alınan rezervasyonlar doğrultusunda bayram tatilinin başlaması itibariyle otellerin %100 doluluk oranına ulaşacağı öngörülmektedir. Konuyla ilgili turizmciler yaptıkları açıklamalarda, rezervasyon yaptırmadan tatil planı yapılmaması konusunda uyarıyor. Otellerde bayram tatili sürecinde yer bulunamayacağı ve önceden rezervasyonu olmayanların açıkta kalacakları önemle bildiriliyor.

Bayram tatilinizi Akdeniz ya da Ege kıyılarında güzel bir otelde geçirmek üzere rezervasyonunuzu yaptıysanız ve güzel tatilinizin başlamasını bekliyorsanız, tatile çıkmadan önce okumanızı önerdiğimiz bir kaç yazı var.

  1. Özel Aracınızla Tatile Giderken Başınıza Gelebilecek Olumsuzluklar
  2. Uçakla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Tamamen kişisel tecrübeler ışığında oluşturulmuş seyahat notları, problemsiz ve mutlu bir tatil geçirmenize yardımcı olabilir.

 

Tarih:Haber

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)