İçeriğe geç

Ordu Boztepe’de Teleferik Deneyimi Yaşamak!

Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Ordu‘da, Boztepe’ye çıkmak için Türkiye’nin en iyi teleferik hatlarından birisi bulunmaktadır.  Teleferiğin teknik verilerine baktığımızda, istasyon ile varış noktası arasında 2700 metre uzunluk bulunmaktadır. Boztepe varış noktası ile istasyon arasında ki yükseklik ise tam 570 metre. Teleferik ile 4-5 dakika içerisinde Boztepe’ye çıkabilirsiniz.

Teleferik ücretlendirmesi ise çift yön tam bilet 10 TL, öğrenci 8 TL olarak belirlenmiştir. Tek yön almak isterseniz ise, tam bilet 6 TL, öğrenci ise 5 TL olarak ücretlendiriliyor. 0-6 yaş arasındaki çocuklar teleferik hizmetinden ailelerinin refakatinde ücretsiz yararlanmaktadır. Teleferik hizmeti yaz boyunca haftanın 7 günü, sabah 09.00 akşam 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Teleferik ile Boztepe’ye çıktığınızda harika bir manzara ile karşı karşıya kalacaksınız.

Boztepe Manzarası

Bu harika manzara karşısında semaver çayınızı içebilir ya da restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca Ordu’ya özel lezzetlerden Ordu tostu ve ufuk gazozunu da deneyebilirsiniz. Sunulan hizmet kesinlikle yeterli gelmeyecektir. Bu nedenle beklentinizi fazla yüksek tutmayın. Ancak manzara öylesine güzel ki, çay yerine zift getirseler yine de bu manzara da içilebilir.

Boztepe’de yapabileceğiniz en sıra dışı faaliyet yamaç paraşütüdür. Oldukça adrenalin dolu bu aktivite için yüksek derecede cesaretinizin olması gerekiyor. Çünkü o kadar yükseklikten kendinizi boşluğa atmak hiçte kolay olmayacaktır. Tabi ki yanınızda bir eğitmen eşliğinde yamaç paraşütü yapıyorsunuz. Bu aktiviteye merakı olan kişilerin kesinlikle denemesini tavsiye ediyorum.

Ordu Boztepe’de Yamaç Paraşütü

Boztepe’den ayrılmadan önce, anınızı ölümsüzleştirecek bir magnet alarak gezinizi sonlandırabilirsiniz.

Tarih:Gezilecek Yerler

Tek Yorum

  1. Nergis Nergis

    Sizin yazınızın üstüne bugün Boztepe’ye çıktık arkadaşlarımla. Yamaç paraşütü yapmaya niyetlendik ama korktuk. Gerçekten çok dik rampa ve insan cesaret edemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)