İçeriğe geç

Seyahat İçin Daha Fazla Para Biriktirmenin 5 Yolu

Daha fazla seyahat etmeyi engelleyen en önemli şeylerden biri yeterli bütçenin olmamasıdır. Daha fazla seyahat etmek istiyorsanız, harcamalarınızı düşünmeye ve parayı hayatınızı doğru yönetecek şekilde kullanmayı öğrenme zamanı. Herkesin mali zorlukları farklıdır, ancak birikiminize ekleme yapmak için yaratıcı yollar da vardır. Bu yazımızda; harcamalarınızı kontrol altına aldıktan sonra, seyahat fonunuza eklenecek daha fazla para yatırmanın yollarına odaklanacağız. Aşağıdaki 5 stratejiyi uygulamaya koyarak, seyahat planlarınız için daha fazla para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

1. Paylaşılabilir Odalar Bulun

Seyahat ederken sizin için en önemli şey lüks bir otelde konaklamak değilse, 2-3 kişilik bir oda paylaşmayı düşünebilirsiniz. Bu, kulağa harika ve konforlu gelmeyebilir ancak seyahat planlarına daha fazla para ayırmak için etkili bir yöntemdir. Yapacağınız bu fedakarlıktan kolay kolay pişman olmazsınız, ayrıca yeni insanlarla tanışır, harika anılar edinirsiniz. Gideceğiniz yerde, bir otel yerine bir başkasının evinde konaklamak için Airbnb uygulamasını kullanabilirsiniz.

2. Birden Fazla İşte Çalışın 

Standart çalışma hayatına sahip biri olabilirsiniz; ancak daha fazla seyahat etmeyi planlıyorsanız, daha fazla paraya ihtiyacınız olacak. Akşamları ya da hafta sonları part time bir işte çalışma zor görünebilir, ancak seyahat planları için para biriktirmeye ihtiyacınız varsa; part time ya da freelance iş seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

3. Tasarruflarınızı Otomatikleştirin

Daha fazla seyahat yapmak istiyorsanız, önceliğiniz tasarruf etmek olmalı. Her hafta, haftalık kazancınızın %10’undan( ya da daha fazla) otomatik para transferi ayarlayın ve seyahatiniz için tasarruf hesabına aktarın. Her zaman kullandığınız banka hesabınızdan ayrı tutarsanız, tasarruflarınızı takip etmeniz de daha kolay olacak. Görmediğinizde, onu özlemeyeceksiniz.

4. Tasarruf Hedeflerinizi Belirleyin

Tıpkı bir ev ya da araba satın alırken olduğu gibi, seyahatiniz için ne kadara ihtiyacınız olduğuna karar verin ve bunları gerçekleştirmek için hedefler ve zaman aralıkları ayarlayın. unu, kısa süreli hedefler ile başlatın. Kısa vadeli hedeflerinizi gerçekleştirmek için bir tarih belirleyin ve bu süre içinde hedefe ulaşılmasını sağlayın.

5. Birden Fazla Gelir Akışı Yaratın

Bu, sürekli bir para akışı yaratmanın anahtarıdır. Ayrıca bir akışın ortadan kalkması durumunda hala güvende olmanızı sağlar. Birden fazla gelir akışı yaratmak için; ekstra mesaiye kalabilir, part-time bir iş yapabilir ya da evinizin bir odasını kiralayabilirsiniz.

Tarih:Tavsiye Köşesi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)