İçeriğe geç

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 7 Öneri

Ucuz uçak bileti bulmak bir roket bilimi değildir. Sadece biraz daha esneklik ve biraz araştırma gerektiriyor. Tatile gitmek istediğiniz halde ulaşım masrafları gözünüzü korkuttuğu için bir yere kımıldayamıyorsanız, bu ipuçlarını göz önünde bulundurabilir ve tatil masraflarından tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Yeterli Değil

Uçak biletlerinde daha uygun fiyatlardan yararlanmak için erken rezervasyon yaptırmak işinize yarayabilir ancak her şey demek değildir. Gülünç derecede ekonomik bilet fiyatlarını bulabilmek için farklı ipuçlarına da ihtiyacınız olacak. Peki, ucuza uçak bileti bulmak için ne yapmak gerekiyor? İşte işinize yarayacak 7 ipucu…

1. Düzenli Olarak Fiyatları Kontrol Edin 

Gitmek istediğiniz bir ülke var ancak bilet fiyatları nedeniyle bir türlü gitmeye cesaret edemiyor musunuz? O halde düzenli aralıklarla bilet fiyatlarını takip edebilirsiniz. Hiç beklemediğiniz bir anda, kısa bir süreliğine aynı bileti %50’ye varan indirimlerle satın alabilirsiniz. Bilet fiyatlarını takip etmek için Skyscanner’ı ve Turna’yı ziyaret edebilirsiniz. İndirimlerden haberdar olmak için kampanyalar ile ilgili e-posta göndermelerini talep edebilirsiniz.

2. Seçeneklerinizi Karşılaştırın

Uçak bileti alacağınız zaman yalnızca havayolu şirketinin sitesine değil, büyük bilet sağlayıcılarının sitelerine de bakmanızı öneriyoruz. Havayolunun kendi sitesindeki bilet fiyatları, genellikle bilet sağlayıcılarına göre daha yüksektir. Bazen uçuşlara, kalan bilet sayısına, uçağın doluluk durumuna göre de firmalar arasında fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bu noktada seçenekleri karşılaştırmak, ortalama %15 oranında kar etmenizi sağlayabilir.

3. Seyahat Günü ve Zamanı Konusunda Esnek Olun 

Uçak bileti fiyatları; yılbaşı arifesi, bayram öncesi gibi yılın önemli zamanlarında artış gösterir. Aynı şekilde yurtdışına gidecekseniz, festival öncesi, Şükran günü ya da Noel zamanı da fiyatlar artış gösterecektir. O nedenle, amacınız yalnızca seyahat ise, uçakla seyahatin günü ve saati konusunda esnek olursanız, daha uygun rakamlara bilet bulmanız da kolaylaşır. Paris’i ziyaret etmek konusunda kararlıysanız, seyahat için ilkbaharı ya da sonbaharı tercih etmenizi öneriyoruz. Bu dönemlerde Paris’i ziyaret edenlerin sayısı daha az olduğundan, uçak biletleri de daha ucuza gelir. Nisan ayı ile Haziran ayı arasında bilet fiyatı, yaklaşık %50 oranında artış gösterebilir.

4. Küçük Şirketleri Deneyin 

Eskiden kıtalar arası uçmak için çoğunlukla geleneksel pahalı havayollarını seçmek zorunda kalırdınız. Artık bu doğru değil. Küçük havayolu şirketleri, artın çok uzun mesafeli güzergahlara da hizmet veriyor ve dünyanın her yerine gidecekler için ucuza uçak bileti bulma fırsatı sunuyor.

5. Aktarmalı Uçun 

Uçak biletinden tasarruf etmenin en iyi seçeneklerinden biri de aktarmalı uçuşlardır. Gitmek istediğiniz seyahat noktasına aktarmalı olarak gittiğinizde, yolculuğunuz daha uzun sürebilir ancak biletlerin daha ekonomik olduğu da bir gerçek. Gideceğiniz yere göre arada %25-30 oranlarına varan indirimler bulabilirsiniz. Bu yolla çeşitli havayolları ve özel teklifler ile önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

6. Bilet Fiyatlarını Tek Kişi Olarak Arayın 

Tek bir rezervasyon sırasında havayolları her zaman kişi sayısı kadar bilet arar. Örneğin, dört kişilik bir aileyseniz ve dört kişilik koltuk arıyorsanız, havayolu şirketi, dört koltuğu birlikte bulacak ve ücretinizi en yüksek bilet fiyatına göre gösterecektir. Bu nedenle, ucuza uçak bileti bulmak istiyorsanız, tek seferde tek kişilik bilet aramalısınız. Sonrasında, ödeme sürecinde, oturacak yerleri seçerken yan yana seçimler yaparak ailenizle birlikte oturabilirsiniz.

7. Sosyal Medyayı Kullanın 

Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global ya da Qatar Airways gibi havayolu şirketlerinin sosyal medya hesaplarını takip ederek, dönem dönem düzenlenen kampanyalardan haberdar olabilir, gitmek istediğiniz şehre uygun fiyatlı uçak bileti bulabilirsiniz.

Tarih:Seyahat Rehberi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)