İçeriğe geç

Güvenli Seyahat İçin 3 Altın Öneri

Seyahat etmek çoğu tatil amaçlı istediğiniz doğrultusunda, zaman zaman ise zarûri olarak gerçekleşir. Tatil amaçlı çıkılan seyahatler öncesinde çoğu insan bir plan dahilinde hareket ettiği için, güvenli seyahat için de önlemlerini almıştır. Ancak zarûri ve beklenmedik zamanlarda gerçekleşen seyahatlerde güvenli seyahat için bir takım önlemleri almanız gerekmektedir.

  1. İlk Adım: Evinizin Güvenliği

Evinizin güvende olduğunu bilmeniz, seyahat sırasında zihninizin rahat olması adına ilk adımdır. Bunun için bir tanıdığınızdan evinize uğrayarak ara sıra camları açmasını, perdeleri çekmesini isteyebilirsiniz. Bununla beraber, posta kutunuza gelenleri de bir arkadaşınızın almasını sağlayabilirsiniz.

  1. Adım : Valizinize Dikkat Edin

Valiziniz, seyahat sırasında kolaylıkla kaybolabilir. Bu gibi durumlarda, valizinizin bir başkası tarafından karıştırılarak alınmasının önüne geçmek için, valizinizi kişiselleştirin. Bunun için etiketler kullanabileceğiniz gibi, ilgi çekici bir valiz rengi de tercih edebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra, isminizi ve telefon numaranızı da valizinize de eklerseniz, olası bir kaybolma durumunda, kişilerin size ulaşmasını hızlandırabilirsiniz.

  1. Adım: Paranızı Bölüştürün

Tüm paranızı sadece cüzdanınızda ya da sadece valizinizde taşımak, kaybolma ya da çalınma gibi durumlarda, parasız kalmanıza vesile olur. Bunun için paranızı bölüştürmek en doğru yöntem olacaktır. Öyle ki, paranızın yarısını cüzdanınıza yarısını valizinize aktarabilirsiniz.

SONUÇ
3 ana başlıkta alacağınız önlemler sonrasında daha güvenli bir seyahat yapmış olacaksınız. Seyahat esnasında bir olumsuzluk yaşamanız ne kadar düşük ihtimalmiş gibi görülse de bir o kadar da yüksek ihtimaldir. Her zaman temkinli davranarak, güvenlik önlemlerinizi almanız gerekiyor.

Ön Araştırma: Gezilesiyer.com

Tarih:Seyahat Rehberi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)