İçeriğe geç

2017 Yılında Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olabilir!

İslam dünyası için en önemli bayramlardan birisi olan Kurban Bayramı, bu sene de her sene olduğu gibi, ülkemizde büyük bir sevinçle beklenmektedir. 31 Ağustos 2017 tarihinde arife sevincini yaşayacak ve 1 Eylül 2017 tarihinde ise Kurban bayramına ulaşacağız. (İnşallah)

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) buyuruyor ki: “Kim kurban bayramı gününde kesmek için kurbanına yaklaşırsa Allahü Teâlâ da cennette ona yaklaşır. Kurbanını kestiği zaman kanından akan ilk damla ile birlikte onu mağfiret eder. Allahü Teâlâ o kurbanı kıyamet gününde mahşere kadar onun için binek kılar. Derisi ve her kılı adedince ona sevap ihsan eder.

Böylesine değerli, böylesine müstesna bir gün biz müslümanlar için ne kadar da müjdeleyeci! Özellikle aile büyüklerinden uzakta olan ve bayramı aile büyüklerinin yanına giderek birlikle kutlayacaklar için bir müjdeli haber de Bakanlar Kurulu‘ndan gelebilir.

Bildiğiniz üzere 30 Ağustos ülkemizde zafer bayramı olarak kutlanmaktadır. 30 Ağustos 2017 tarihi çarşamba gününe denk gelmektedir ve o gün resmi tatil günüdür. Arife günü de 31 Ağustos 2017 Perşembe gününe denk gelmektedir. 1 Eylül 2017 Cuma günü ise Kurban Bayramı’nın ilk günüdür ve o günde resmi tatildir. Bakanlar Kurulu alacağı bir kararla 28 Ağustos 2017 Pazartesi ve 29 Ağustos 2017 Salı günlerini de tatil yapabilir. Bu daha önceki yıllarda da yapılmış bir uygulamadır.

Bakanlar Kurulu alacağı olası bu kararla, hem aile büyüklerini ziyaret etmek isteyenler için geniş bir tatil aralığı oluşturacak hem de ülke turizminin canlanmasına vesile olacaktır. Yakın zamanda ilgili kararın açıklanmasını bekliyoruz.

Tarih:Haber

Tek Yorum

  1. Ebrar Ebrar

    İnşallah böyle güzel bir haber alırız. Bayramda hem ailemle görüşmek hem de tatil yapmak istiyorum. Tatil 9 gün olursa her ikisini de yaparım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)