İçeriğe geç

Türkiye-Almanya Siyasi Gerilimi Alman Turistleri Azalttı

Türkiye ve Almanya arasında yaşanan siyasi gerilim nedeniyle, Alman mercileri vatandaşlarını Türkiye’yeye seyahat etmemesi yönünde uyarılarda bulunmuştu. Bu siyasi gerilim nedeniyle Mayıs ayında Türkiye’ye gelen Alman turistlerin sayısında büyük bir düşüş olacağı tahmin ediliyordu. Ancak Mayıs ayında elde edilen verilere göre Alman turistler siyasi krizden pek etkilenmiş görünmüyor. Mayıs ayında Türkiye’ye gelen Alman turist sayısı geçen yılın aynı ayına göre 132 bin kişi azaldı.

İngiltere merkezli seyahat acentesi ve tur operatörü Thomas Cook’un CEO’su Peter Fankhauser, Almanya ve Türkiye arasındaki artan gerilimin Türkiye’ye yapılan seyahatleri etkilemediğini söyledi. Reuters’ın haberine göre Fankhauser Alman hükümetinin vatandaşlarına Türkiye’ye seyahat ederken dikkatli olmaları uyarısı yapmasına rağmen Türkiye’nin cazip olmaya devam ettiğini belirtti.

Thomas Cook Türkiye’ye yapılan seyahatlerin etkilenmediğini söylese de bu yıl Almanya ile yaşadığımız gergin ilişki turist sayılarına yansıyor. 2016’nın mayıs ayında 427 bin Alman Türkiye’ye giriş yaparken 2017 yılında bu rakam 295 bine indi.

Tarih:Haber

Tek Yorum

  1. Erdal Erdal

    Alman gelse de olur gelmese de olur. Bize ruslar yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)