İçeriğe geç

Samsun Çakırlar Korusunda Piknik Yapmak

Samsun’un batı bölgesinde kalan Çakırlar Korusu, eşsiz doğasıyla hafta sonu piknik yapmak isteyenler için bir numaralı seçenek olarak dikkat çekiyor. Samsun-Sinop karayolu üzerinde bulunması nedeniyle de ulaşımı oldukça kolay bir yer.

Çakırlar korusunda var olan hizmetleri kısaca sıralamak gerekirse;

 1. Piknik Alanı
  Oldukça geniş bir piknik alanına sahip olan Çakırlar korusu, aynı anda yüzlerce insanın piknik yaptığı bir yerdir. Düzlük bir arazi üzerinde olduğu için oldukça kullanışlı olduğu söylenebilir. Mangal dumanından etkileniyorsanız işiniz zor olabilir çünkü aynı anda onlarca mangal yanıyor.
 2. 1.5 kilometrelik doğa yürüyüş alanı
  Çakırlar korusunun eşsiz doğasının içinde saklı olan yol, harika bir doğa deneyimi sunuyor. Yolun etrafında maket hayvan figürleri de mevcut. Bir ara ortamın gerçekliğine kapılıp korkabilirsiniz. Aldığımız bilgiye göre yürüyüş yolu tam 1.5 km uzunluğunda.
 3. At Binme Yerleri
  At binmeyi sevenler için bir çiftlik oluşturulmuş. Atlara binerek eğlenebilirsiniz. Benim öyle bir merakım olmadığı için ben denemedim.
 4. Düğün Salonu
  Kır düğünü tadında bir düğün yapmak istiyorsanız, Çakırlar korusunda yer alan düğün salonu oldukça elverişli görünüyor. Ben evli olmasaydım, düğünümü burada yapmayı düşünebilirdim.

1 günde kısa bir Çakırlar korusu gezisi yaptık. Mangal yakıp, et yedik. Doğa yürüşü yaptık. Oldukça keyifli bir gün geçirdik. Samsun’a yolunuz düşerse, Çakırlar korusunu da gezmenizi tavsiye ederim.

 

Tarih:Gezilecek Yerler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)