İçeriğe geç

Ordu’da Tekneyle Şehir Turu Yapmak

Ordu Büyükşehir Belediyesi tekne turu hizmetiyle, hem Ordu ilinin prestijini arttırıyor. Karadeniz bölgesinde çok sık rastlamadığımız bu organizasyon, özellikle yerli halk tarafından daha çok rağbet görüyor.

Tekne turları 3 farklı biçimde gerçekleştiriliyor.

  1. Perşembe yönüne yapılan tur. Perşembe ilçesi Ordu’nun batısında kalmaktadır. Karadeniz’i batı kesimlere doğru gezmek isteyenler, Perşembe yönüne olan turu seçmeli. Ayrıca Perşembe ili hem manzarası hem de yeşilliği ile sizleri etkileyecektir. Perşembe yönüne olan tur yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ücreti ise 10 TL‘dir.
  2. Gülyalı yönüne yapılan tur. Gülyalı ilçesi Ordu’nun doğusunda kalmaktadır. Karadeniz’in doğu kesimleri görmek için Gülyalı yönüne giden turu tercih etmelisiniz. Özellikle denizin içine yeni yapılan Ordu-Giresun Havalimanını uzaktan görebilirsiniz. Gülyalı tarafına yapılan tur yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir. Ücreti ise Perşembe yönünde olduğu gibi yine 10 TL‘dir.
  3. Şehir turu. Çok zamanım yok, ben sadece kısa bir tur istiyorum diyorsanız şehir turuna katılmalısınız. Yaklaşık 60 dakika süren tur, şehir merkezi ve plajın olduğu bölümleri gezdirmektedir. Ücreti ise 8 TL‘dir.

Yerli ziyaretçilerin yanı sıra, bir çok Arap turistte tekne turlarına rağbet göstermektedir. Bu nedenle Ordu Büyükşehir Belediyesi, tanıtım afişlerinde Arapça kelimelere de yer vermektedir. Ordu ili hem sığınmacı olarak hem de turist olarak gelen bir çok yabancı misafire ev sahipliği yapmaktadır.

Tekne turu esnasında, tekne içerisinde bulunan kafeteryadan yiyecek ve içecek alabilirsiniz. Bol bol manzaralı resim çekinebilirsiniz. Hatta biraz deli ruhluysanız, tekne içerisinde coşkuyla çalan hareketli müzik eşliğinde dans edebilirsiniz.

Tekne 3 kattan oluşmaktadır. Birinci kat kapalı alan olarak yapılmıştır. Özellikle rüzgardan etkilenen kişilerin bu bölümü kullanmasını öneriyoruz. Aksi halde çarpan rüzgar baş ağrısı yapabilir. İkinci kat ise kafeteryanın da bulunduğu açık alandır. Bu alanda manzarayı daha güzel izleyebilirsiniz. En üst ve 3 bölüm ise resim çekinmek için idealdir.

Ordu’da gezinmeye devam edecekseniz, teleferik ile Boztepe’ye de çıkmanızı öneririm.

Tarih:Gezilecek Yerler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)