İçeriğe geç

Tek Başına Seyahat Ederken Yeni İnsanlarla Tanışmanın Yolları

Sıkça yalnız seyahat eden biri olarak, sıkça aldığım sorulardan biridir; “Tek başına ne yaptın?” Tabii ki, yalnız seyahat etmek, yalnız kalacağım anlamına gelmiyor. 

Bir arkadaşınız ya da yanınızda herhangi biri olmadan seyahat etme fikri korkutucu görünebilir, ancak bana sorarsanız yalnız çıkılan seyahatler; en fazla tatmin edici seyahatlerden biri. Tek başınıza tatile gitmeyi, hayatınızda en az bir kez denemelisiniz. İşte tek başına seyahat edenler için yeni insanlarla tanışmanın 5 yolu…

1. Paylaşılan Odalarda Konaklayın

Tek başınıza seyahat ediyorsanız, bir pansiyonda kalmak yerine, sizi aynı zamanda konaklama bütçesinden tasarruf da ettirecek bir önerim var, paylaşılan odalar. Bu yöntem, sizi kesinlikle yeni insanlarla tanıştıracaktır. Günümüzde bu şekilde konaklayabileceğiniz çok çeşitli oteller var, bazıları “lüks” olarak bile kategorize edilmiş. Seyahat ederken yeni insanlarla tanışmak ya da grup etkinliklerine katılmak için, aynı odayı başka insanlarla paylaşmak iyi bir fikir.

2. Turlara Katılın

Seyahatinize bağlı olarak, bir tura katılmayı düşünebilirsiniz. Genellikle, her tür ihtiyaca ve ilgi alanına yönelik turlar vardır. Günlük turlar, fotoğrafçılık turları gibi seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek var. Genellikle Avrupa’da olduğum zaman, kendi başıma gezmeyi severim, ancak günlük turlar da bir sürü yer keşfetmek ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir yöntemdir. Katıldığım her tur sonunda, genellikle birkaç yeni arkadaş edindim. Bazen daha sonra buluştuklarım da oldu.

3. Grup Etkinliklerine Katılın

Seyahat ederken turlara katılmanın yanı sıra, sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir yöntem de grup etkinliklerine katılmaktır. Yemek dersleri, bisiklet turları, tekne gezileri gibi çok sayıda macera etkinliği gibi aktivitelere yönelmek, yeni insanlarla tanışmanızı sağlayacak.

4. Yol Arkadaşı Edinin

Bu, genellikle uzun süre seyahat ederken ve esnek bir yol haritasına sahipken işe yarıyor, ancak zamanlamanız biraz sınırlı olsa da yine de işe yaradığını söyleyebilirim. Sizin gibi tek başına seyahat edenlerle tanıştığınızda, benzer ilgi alanlarına sahip olduğunuzda ya da aynı yere gitmek isteyecek olursanız, birlikte seyahat etmek çok eğlenceli olabilir.

5. Yalnız Hissettiğinizde “Evet” Politikasını Uygulayın 

Belki yalnızca benim için geçerlidir ancak insanlarla tanışmak benim için hiç bu kadar kolay olmamıştı. Başlangıçta, yeni insanlarla tanışmakta zorlandım, ancak en kolay yolunun gerçekten samimi olmak olduğunu söyleyebilirim. Gittiğim yere göre değişiklik gösterse de, insanların genellikle dost canlısı olduğunu tespit ettim. Grup halinde olduğunuzda, bu daha az göz korkutucu ve daha samimi oluyor. Bunun dışında, seyahatiniz sırasında insanlar beni bir şeylere davet ettiğinde “evet” politikasını uygulamaya çalışıyorum. Tabi ki, durumu değerlendiririm ve güvensiz veya tuhaf hissedersem hayır da diyorum.

Tarih:Tavsiye Köşesi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)