İçeriğe geç

Ölmeden Önce Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Muhteşem Yer

Dünya, birbirinden güzel ve bir o kadar da gizemli yerlerle doludur. Rengarenk bahçelerden gizemli mağaralara; ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken 8 yer bu yazıda…

1. Pulpit Rock (Norveç)

Norveç’in Lysefjorden’inden 604 metre yüksekte yer alan Pulpit Rock, en çok ziyaret edilen doğal turistik yerlerden biridir. Burası, yılda yaklaşık 175.000 kişi tarafından ziyaret edilir. Uçurumun tepesi, ziyaretçilerin oturabileceği ve manzaranın tadını çıkarabileceği geniş bir alandır.

2. Marqueyssac Bahçeleri (Fransa)

Marqueyssac’taki eşsiz bahçeler, Fransa’nın Dordogne bölgesindeki küçük Vézac kasabasında yer almaktadır. Vézac, Paris’in turistik yerlerinin yaklaşık 500 km güneyinde yer almaktadır. Burada bir ekip, 300 yıllık bir tasarımın devam etmesini sağlayarak aktif bir şekilde bahçenin bakımını yapmaktadır.

3. Ponte Vecchio Köprüsü ( İtalya)

Eski Köprü olarak da bilinen Ponte Vecchio, 1345 yılında inşa edilmiştir. Eşsiz tasarımına; üzerine inşa edilmiş çok sayıda dükkan ve tezgahlar eşlik etmektedir. Burada satıcılar, günün hangi saati olduğuna bağlı olarak çoğunlukla takılar satmaktadır. Bu köprü, Floransa’nın simgelerinden biridir.

4. Whitehaven Plajı (Avustralya)

Parlak beyaz kumları ile meşhur olan Whitehaven Plajı, hem turistler hem de yerel halk için popüler bir rotadır.  Whitsunday Adası’nda bulunan plaja erişim, yalnızca tekneyle mümkündür. Bu nedenle, aynı zamanda çevre dostudur. Ek olarak; buraya gelenler sigara içme ve köpeklerin sahile girmesine izin verilmemesi konusunda uyarılmaktadır.

5. Mermer Mağaralar (Şili)

Şili’nin meşhur Mermer Mağaraları, hem çarpıcı hem de nefes kesici bir yapıya sahiptir. Mağaralar, yukarıdaki hava girişlerinden ve su dolu mermer mağaraların birbirine bağlanan ağlarından oluşmaktadır.

6. Peri Havuzları (İskoçya)

Bu büyüleyici havuz ve şelaleler, bir fantezi dünyasına ait gibi görünüyor. Havuzlar, doğal olmayacak kadar parlak mavi ve yeşilleri ile tezat oluşturuyor.

7. Pamukkale

Pamukkale, görsel açıdan dünyanın en güzel yerlerinden biri. Kalsiyum açısından zengin su, küçük beyaz kayalıkların üzerinden akar ve bu mineralin ince bir tabakasının arkasına bırakır. Zamanla bu süreç zevk alabileceğimiz çarpıcı beyaz manzarayı yaratır.

8. Ha Long Koyu (Vietnam)

UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Ha Long Koyu, ziyaretçilerine  canlı bir kültürle eşsiz bir manzaranın birleşimini sunmaktadır. Burayı, bir tekne turuyla gezmek en iyisidir. Burada, çok sayıda plajlar ve dağlar yer almaktadır.

Tarih:Tavsiye Köşesi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)