İçeriğe geç

Tekne Gezisine Hazırlık Nasıl Yapılır?

Bir otel tatili söz konusu olduğunda, yanınıza neler alacağınızı bilirsiniz; elbiseler, mayolar, parmak arası terlikler ve güneş kremi. Bununla birlikte, deniz üzerinde yolculuk için henüz acemi olanların yanına almayı düşünmedikleri bazı şeyler var. Onun için de bu yazıyı yazmaya karar verdik. Yazımızın devamında, katılacağınız birkaç günlük ya da daha uzun süreli bir tekne gezisi için yanınıza almanız gereken malzemeleri bulabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bir teknesine mi katılmayı planlıyorsunuz? Tekne gezileri yalnızca eğlenceli değil, aynı zamanda seyahat deneyimi için yepyeni bir yoldur.

1. Doğru Çanta Seçimi

Alan, en büyük teknelerde bile sınırlı olduğu için, yanınıza alacağınız çanta oldukça önemlidir. Yumuşak kenarları ve geniş iç hacmine sahip bir bavul, bir tekne için en iyi seçimdir.

2. Cildinizi Koruyun

Bir tekne gezisine çıkarken, düşünmek isteyeceğiniz ilk şey cildiniz. Güneşin altında bolca zaman harcayacaksınız, bu nedenle cildinizi koruyacak kadar yüksek bir SPF’li güneş kremi ve sizi güneşten koruyacak giysileri yanınıza almayı unutmayın. Güneş gözlükleri, şapkalar ve güneş kremleri, mutlu fotoğraflarla dönmenizi sağlayacak; güneş yanıkları ile değil!

 

3. Saçlarınızı Koruyun

Saçlarınıza gelince, tuzlu deniz suyu, saçlarınıza büyük zarar verir. İyi bir şampuan, tekne gezisinde saçlarınızı korumanın ilk adımıdır. Burada seyahat için saç bakım kitlerinden de alabilirsiniz. Bu setler, seyahat çantanızda diğer ürünlere göre daha az yer kaplar.

4. Deniz Tutmasına Dikkat

Deniz tutması ile ilgili daha önce bir deneyiminiz olmasa da, ilk kez uzun süreli olarak denizin üzerinde olacağınız için, yanınızda mutlaka bunun için bir ilaç bulundurun. Ayrıca teknenin sürekli sallanıyor olması gece uyumanızı zorlaştıracağından, seyahat çantanıza bir de uyku ilacı atabilirsiniz.

5. Kıyafette Aşırıya Kaçmayın

Kıyafet konusu, bir tekne üzerinde çok rahat olduğundan, bavulunuza alacağınız kıyafetler konusunda fazla telaşlanmayın. Akşam yemekleri için bile şort ve tişört yeterli olacaktır. Tekneye giderken, doğal olarak yanınızda mayo götürmek isteyeceksiniz, ve tercihen bir tane daha. Neyse ki bikini ve mayolar bavulunuzda fazla yer kaplamazlar.

 

6. Ayakkabılar

Bir tekne gezisinde iki çift ayakkabı genellikle yeterli olacaktır. Bir de parmak arası terliklere ihtiyacınız olacak. Teknede olacağınız süre boyunca sandaletler, hemen her şey için yeterli olacaktır.

7. Çok Yönlü Eşyaları Unutmayın

Telefonunuz için ekstra batarya ya da taşınabilir bir şarj cihazı alın. Tekne üzerinde elektrik prizleri sınırlı olabilir. Ayrıca fotoğraf makineniz varsa, onun için de yanınıza ekstra piller alın. Ayrıca fotoğraf makineniz için su geçirmez bir kılıfa ve bir de ekstra hafıza kartına ihtiyacınız olacak.

 

Tarih:Seyahat Rehberi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)