İçeriğe geç

Avrupa Seyahati Yapmak İsteyenler İçin 8 İpucu

İster ilk kez Avrupa’ya gidiyor olun, ister yılda birden fazla ziyaret ediyor olun, en çok yapılan seyahat hatalarından kaçınarak, tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz! Küçük bir planlama yapmak, uzun bir yol kat etmenizi sağlar; bu ipuçları, size daha keyifli ve daha rahat bir Avrupa tatili için yardımcı olacaktır. İşte Avrupa seyahatini doğru planlamak ve sorun yaşamak istemeyenler için 8 ipucu…

1.Vize Gerekliliklerini Kontrol Edin

Bir seyahati mahvetmenin garanti yolu, turist vizeniz olmadığı için gitmek istediğiniz ülkeye girememenizdir. Avrupa’da çoğu ülke, kısa süreli ziyaretler için kolayca vize vermektedir. Hangi ülkenin vize prosedürlerinin nasıl işlediğini öğrenmek en iyisidir. Seyahate çıkmadan önce internette hızlı bir araştırma, turist vizesi için gerekenler ve ihtiyacınız olan her şey ile ilgili bir ön bilgi toplamanız çok işinize yarayacak. Vize gerekliliklerini listeleyen web siteleri var, o nedenle işiniz daha kolay olacak.

2. Düşük Sezonu Tercih Edin

Yaz aylarında Avrupa sahillerinde güneşlenmek güzel bir hayal olabilir ancak Avrupa seyahatinden tasarruf sağlamanın en iyi yolu, düşük sezonları tercih etmektir. Ayrıca bu dönemler, kalabalıktan kaçınmak ve daha uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için de daha iyidir.

3. Trenle Seyahat Edin

Avrupa’da trenle seyahat etmek genellikle hava yolculuğundan daha kolay ve varış noktanıza bağlı olarak daha kolaydır.

4. Erken Rezervasyon Yaptırın

Erken rezervasyon yaptırmak; konaklama ve tur ücretlerini daha uyguna getirmenin en iyi yoludur, özellikle de yüksek tatil sezonlarında. Uçak bileti, oteller, tren biletleri ve turları önceden ödemek, en iyi fiyat teklifini almanızı sağlar.

5. Yanınızda Rahat Ayakkabılar Bulundurun

Bir şehri keşfetmenin en iyi yollarından biri, çok fazla yürüyüş yapmaktır. Avrupa seyahatine çıkacaksanız, yanınıza rahat bir yürüyüş ayakkabısı almanız gerekiyor. Şehrin etrafında yürümekle geçen uzun bir günün ardından, ayaklarınız size teşekkür edecek!

6. Aynı Yerde Daha Uzun Süre Konaklayın

Avrupa seyahatinde tek bir yerde kalmanız, bulunduğunu şehri, bölgenin yerlileri gibi yaşamanızı sağlayabilir. Halk arasından arkadaş edinmek, yöresel lokantalar keşfetmek;  heyecan verici seyahat hikayeleri ve unutulmaz deneyimler üretebilir.

7. Yerel Yerleri Keşfedin

Elbette bulunduğunuz şehirde popüler cazibe yerlerini görmek kesinlikle şarttır. Bu yerleri görmek için sabırsızlanıyor olsanız da, şehrin yerlilerinden tavsiyeler isteyin, sık sık yerel kültüre maruz kalın.

8. Her Yerde Kredi Kartı Kullanmayı Planlamayın

Her ne kadar dünyanın birçok yerinde kredi kartları kabul ediliyor gibi görünse de, Avrupa’daki birçok yerin yalnızca nakit kabul etmesi nadir değildir. Taksi yolculuğu, restoran harcamaları ve günlük aktiviteler için yanınızda Euro olması, işlemlerinizin daha kolay hale gelmesini sağlayacak ve yabancı işlem ücretlerinden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Tarih:Tavsiye Köşesi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)