5 Ocak 2017

Doğan Uzun

Pep Guardiola Emekli Oluyor

05/01/2017 - 22:55

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'nin teknik direktörü Pep Guardiola, Manchester City çalıştırdığım son takım olabilir dedi.
Pep Guardiola Emekli Oluyor
Pep Guardiola Emekli Oluyor

Başarılı teknik adam Guardiola’nın emeklilik ile ilgili yaptığı açıklamalar futbol kamuoyunda geniş yer aldı.

İngiliz basınına konuşan İspanyol çalıştırıcı;

Kariyerinin son yıllarına yaklaştığını vurgulayan 45 yaşındaki Guardiola, “Manchester City’de önümüzdeki 3 sezon veya biraz daha fazla bir süre görevime devam edeceğim. Sonraki süreçte 60-65 yaşlarıma kadar yedek kulübesinde oturmayacağım.” diye konuştu.

Emekliliğe hazırlandığını belirten Pep Guardiola, “Elveda sürecinin şimdiden başladığını hissediyorum. Teknik direktörlük kariyerimin sonuna geldiğime eminim. City, çalıştırdığım son takımlardan birisi olacak” ifadelerini kullandı.

Teknik direktörlük kariyerine futbolculuğu döneminde yıllarca kaptanlığını yaptığı İspanya temsilcisi Barcelona’da başlayan Guardiola, görev aldığı 4 sezonda üç lig şampiyonluğu ve iki Şampiyonlar Ligi olmak üzere 14 kupa kaldırdı.

Almanya’dan İngiltere’ye

2013’te Alman devi Bayern Münih’e geçen İspanyol teknik adam, burada da üç lig şampiyonluğu ve bir UEFA Süper Kupası kazanmasının ardından sezon başında Manchester City’ye geçti.


Yorum Yap

MAİL GRUBUNA KATIL