5 Ocak 2017

Doğan Uzun

Hüseyin Kalpar Hedeflerini Açıkladı

05/01/2017 - 22:15

Aytemiz Alanyaspor'un teknik direktörü Hüseyin Kalpar, yaptığı basın açıklamasında Yeni Spor Toto Süper lig’e çıkan bir takım olarak hedefimiz Süper lig’de kalıcı olmak olduğunu söyledi.
Hüseyin Kalpar Hedeflerini Açıkladı
Hüseyin Kalpar Hedeflerini Açıkladı

Kalpar, kampa gireceklerini, bu süreçte bir de hazırlık maçı yapacaklarını ifade ederek, “Kendi işimize bakıp, en iyisini, en doğrusunu yapmaya çalışacağız. Önümüzdeki Çaykur Rizespor maçına iyi hazırlanmamız gerekiyor. Mümkün olduğunca da tam kadro ile hazırlanırsak bu bizim lehimize olur, inşallah bunu gerçekleştiririz.” diye konuştu.

Kalpar Aytemiz Alanyaspor’un ilk yarıdaki performansına değinen Kalpar, Süper Lig’e yeni çıkmış ve yeni oyunculardan kurulu bir takım olarak iyi durumda olduklarını belirtti.

Kalpar, ortaya koydukları oyunla ilk 16 haftayı 18 puanın üzerinde bitirme şansına sahip olduklarını ancak bunu başaramadıklarını kaydederek, “Bu bizim dezavantajımız oldu. İstatistikler de şunu gösteriyor; lige yeni çıkmış takımlardan genellikle ikisi düşer, biri ise garanti düşer. Biz ligde kalmak istiyoruz. Bunun için de aldığımız 18 puan bizim için yeterli değil. İkinci yarıda da en az bu kadar puan almalıyız ki ligde kalalım. Bunun bilinci içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Kalpar, basın mensuplarının transferle ilgili sorularını şöyle yanıtladı:

Yönetim ve başkanımızla konuştuk. Bir çalışma içerisindeler. İkinci transfer döneminde oyuncu bulmak, almak kolay değil. Mümkün olduğunca doğru oyuncuları bulmamız gerekiyor. Bunun üzerine arkadaşlarımız çalışma içerisindeler. Ahlaklı ve takımımıza katkı sağlayacak oyuncular için çalışıldığını biliyorum. Aytemiz Alanyspor’u Süper Lig’de tutabilmek için iyi bir ekip oluşturmak istiyoruz.

Aytemiz Alanyaspor, ligin ikinci bölümünün hazırlıklarını sakatlıkları süren, izinli olan ve ülkelerinin milli takımlarında bulunan 11 futbolcusundan yoksun sürdürdü. Antrenmana Isaac Sackey, Kenneth Omeruo, Lamine Gassama, Sajad, Fabrice N’Sakala, Nuru Suley, Vagner Love, Guerrier, Deniz Vural, Erhan Kartal ve Gökay Iravul katılmadı. İdmanda futbolcular sahada ısınma hareketlerinin ardından salonda kuvvet çalışması yaptı.


Yorum Yap

MAİL GRUBUNA KATIL