İçeriğe geç

Bir Günde Ankara’da Neler Yapılır?

Başkent Ankara, kardeşi İstanbul kadar gösterişli olmayabilir, ancak 24 saat süreyle sizi mutlu etmek için yeterli cazibeye sahiptir. Bu bürokratik şehir; önemli tarihi mekanlara, sanat galerilerine, müzelere, mağazalara ve restoranlara sahiptir. Ankara’da keyifli bir gün geçirmek için yapabileceğiniz en iyi şeyleri bir araya getirdik…

Anıtkabir’i Ziyaret Ederek Başlayın

Ankara’ya geldiğinizde ilk yapmanız gereken şey, cumhuriyetin kurucusunu ziyaret etmektir. Oldukça heybetli ve çarpıcı bu yapı, Emin Halid Onat ve Ahmet Orhan Arda tarafından tasarlanmış ve İkinci Ulusal Mimarlık Hareketi estetiğine dayanıyor.

CerModern’de Sanata Doyun

Eski bir tren istasyonunda yer alan CerModern, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ilgi çekici ve önemli sergilerdeki sanatçıları bir araya getiren çağdaş sanat merkezlerinden biridir. Bu sanat galerisi ayrıca; CerLiterature, Understanding Art semineri ve CerKids (çocuklar için sanat merkezli atölye çalışmaları) gibi pek çok atölyeye de ev sahipliği yapıyor.

Çıkrıkcılar Yokuşu’nda Hediyelik Eşya ve Antikalara Bakın

Ankara’daki bu açık hava çarşısında, yukarı ve aşağı doğru yürümek, hediyelik eşya alışverişleri yapmanın harika bir yoludur. Ayrıca bakır ürünler, el yapımı takılar, antikalar, süs eşyaları ve makul fiyatlara kıyafet bile bulabilirsiniz.

Çengelhan Brasserie’de Öğle Yemeği Yiyin

Alışverişi yaptıktan sonra karnınız artık acıkmaya başladığında; öğle yemeğinizi Divan Çukurhan otelinin bir parçası olan Çengelhan Brasserie’de yiyebilirsiniz. Eski bir Anadolu kervansarayı olan mekanın tarihi 1522 yılına kadar uzanıyor. Bu çarpıcı biçimde yenilenmiş taş yapının, tarihi bir havası var. Menüsü, mükemmel geleneksel Osmanlı ve Türk mutfağı yemekleri ile harikalar yaratıyor.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Türkiye’nin Tarihini Tanıyın

Ankara ve Türkiye’nin tarihine dair bir şeyler görme olanağı, Osmanlı Mahmut Paşa çarşısının yenilenmiş depo binasını işgal eden Anadolu Medeniyetleri Müzesi’dir. Müzenin içinde, Paleolitik Çağ’dan Neolitik Çağ’a, Asur, Hitit, Yunan, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarına kadar Anadolu arkeolojisi etrafında dönen mükemmel sergiler bulacaksınız.

Tunalı Hilmi’de Biraz Alışveriş Yapın

Tunalı Hilmi caddesi; alışveriş yapmak, mağazalarda dolaşmak, birçok kafe ve restorandan birinde takılmak ve yerli halka karışmak için en hareketli mekanlardan biridir. Bu caddede tüm önemli markaları bulabilirsiniz.

Tarih:Gezilecek Yerler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇTR - Tüm Hakları Saklıdır © 2018 (İçerikler kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanamaz!)