19.12.2016
81 Görüntüleme
Ahmet Atmaca

Spor dünyasından süzgecime takılan konuları kaleme alıyorum.
ahmet.atmaca@ictr.org

Galatasaray’da Sorun Riekerink

Galatasaray’da teknik direktör Riekerink sorunu büyüyor. Sezona iyi başlayan ancak son haftalarda oynadığı kalitesiz futbolla eleştirilen Galatasaray’da oklar Riekerink’i gösteriyor. Son 4 hafta kaybetmeyerek liderle arasındaki puan farkını 5’e kadar indirmeyi başaran sarı kırmızılılarda gelinen bu nokta şans olarak nitelendiriliyor.

Spor Toto Süper Lig’in son haftasında oynanan Osmanlıspor maçı ise bu eleştirilen ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu. Galatasaray, Osmanlıspor karşısında adeta kalesine yaslandı. Maç boyunca rakip kaleye gitmekte zorlanan sarı kırmızılılar, orta alanda tüm üstülüğü rakibine kaptırdı. Alınan 1 puan ise Semih’in şapkadan tavşan çıkartması ile geldi.

Oynanan kötü futbol, şans eseri toplanan puanlar, üstelik Avrupa’da olmayan bir Galatasaray. Başarısız yönetim sonucunda gelinen bu nokta Galatasaray taraftarını da üzmeye devam ediyor. UEFA’dan geçen yıl alınan men cezasının bu yılda tekrarlanmaması için dua edilirken eldeki para boş transferlere harcanıyor.

Teknik direktör Riekerink’i eleştirirken yönetimi de unutmamakta fayda var. Takımın yanlış transfer politikası nedeniyle aldığı ceza, tarihe kara bir leke olarak eklendi. Sezon başında yapılan yanlış transferler, hedefi sadece lig olan bir takımın başarılı olamamasına neden oldu.

Tüm olumsuzluklar sonrasında gözler Galatasaray’ın devre arasında atacağı adımlara çevrildi. Teknik direktör Riekerink ile yola devam edilmesi durumunda başarının gelmesi zor görünüyor. Önemli bir diğer konu ise yönetimin devre arasında izleyeceği transfer politikası olacak.

Yorum Yap