8 Ocak 2017

Doğan Uzun

Alexis Sanchez PSG Yolunda

08/01/2017 - 22:59

İngiltere Premier lig ekiplerinden Arsenal’in Şili’li futbolcusu Alexis Sanchez bu sezonki başarısını göz önünde bulundurarak Arsenal kulübünden yüksek ücret talep etti. Arsenal’in bu teklife sıcak bakmamasından dolayı iki taraf şimdilik anlaşma sağlayamadı
Alexis Sanchez PSG Yolunda
Alexis Sanchez PSG Yolunda

Arsenal ile kontrat görüşmelerinden sonuç alamayan Alexis Sanchez için PSG devreye girdi. Ara transfer döneminde kadroya yeni oyuncu katmaktan ziyade, elindeki yıldızlarla kontrat yenilemeyi planlayan Arsenal’da Alexis Sanchez ile bir türlü anlaşılamaması sonrası Şilili yıldıza talipler çıkmaya başladı.

Önümüzdeki sezonun sonunda Londra kulübüyle sözleşmesi sona erecek Alexis için PSG’nin şimdiden nabız yoklamaya başladığı iddia edildi.

Arsenal ile Alexis Sanchez arasında bu sezonun sonuna kadar anlaşma zemini oluşmaması halinde resmi teklifle bulunmaya hazırlanan PSG’nin, sözleşmesinin son senesine girecek Alexis için Arsenal’a 60 milyon euro teklif edeceği belirtildi. İstediği yıllık ücreti bir türlü Arsenal’dan alamayan 28 yaşındaki oyuncuya da Paris ekibinin haftalık 250 bin euro civarında bir teklif sunmaya hazırladıkları ifade edildi.

Arsenal’da Harika Sezon

Arsenal’da bu sezon toplam 26 resmi maça çıkan Alexis Sanchez, bu maçlarda takımına 15 gol ve 10 asistlik katkı sağladı.


Yorum Yap

MAİL GRUBUNA KATIL